
Švejnar: Evropa by měla přejít na přístup, jako má Trump

O epizodě podcastu
Co by mělo udělat Česko? Co by měla udělat Evropa? Jak mají změnit a nově nastavit transatlanické vztahy nejen v ekonomice? V Řečí peněz Václava Pešičky bude odpovídat ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity, zakladatel CERGE EI.Všechny díly podcastu Řečí peněz můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Z masivní těžby ropy a zemního plynu, kterou avizoval nový americký prezident Donald Trump hned po nástupu do Bílého domu, může Evropa těžit. „Sníží to ceny energií na světových trzích,“ říká pro Český rozhlas Plus profesor ekonomie na Kolumbijské univerzitě a zakladatele institutu CERGE-EI Jan Švejnar. Americký vývoz energií podle něj pomůže evropským státům zbavit se závislosti na ruském plynu.Všechny díly podcastu Řečí peněz můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Popis podcastu
Přední čeští ekonomové glosují aktuální nejen ekonomické události, které hýbou naší i světovou společností.
Všechny díly podcastu Řečí peněz můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .
Všechny díly podcastu Řečí peněz můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .