
Martin Škoda vs. jídlo pro fotku // RANT Prostoru #147
„Jsem v gastronomii víc jak patnáct let, dvacet let možná. Mám pocit, že jsme se trošku v něčem zbláznili, protože dřív jsem viděl víc radosti z jídla samotného a poslední dobou je to spíš to, že všichni jsme vlogeři, tiktokeři, influenceři,“ říká kuchař Martin Škoda.
Vadí mu totiž, že místo toho, abychom se soustředili na prožitek z jídla a byli přítomní s lidmi okolo, jídlo si fotíme, natáčíme a pří jídle koukáme do mobilů.
Jak podle Martina vypadá autentická kuchyně? Proč bychom měli znovuobjevit českou kuchyni? A proč bychom měli být podle Martina všichni jako bobr? Poslechni si epizodu natočenou na Budějovickém Majálesu.
Martin Škoda už v sedmnácti letech vydal kuchařku Škoda nevařit, která se stala bestsellerem a získala ocenění na prestižních Gourmand World Cookbook Awards. Tím odstartoval svou cestu mezi výrazné osobnosti české gastronomie. Na úspěch navázal v roce 2016 knihou Škoda nevařit 2: Kuchařka plná akce a objevil se na televizních obrazovkách jako spolumoderátor pořadu Hrdina kuchyně. V roce 2018 byl časopisem Forbes zařazen do prestižního výběru 30 pod 30. Miluje chuť, kreativitu i show kolem vaření. Ve své práci propojuje tradiční přístup s moderními technikami a své know-how předává s energií a nadšením.
#jidlo #gastronomie #autenticita #BudejovickyMajales #rant #Perspectives #podcastPoužité materiály: revueprostor.cz, unsplash.com, soscuisine.com, @martin_skoda Instagram, @sommofest Instagramhttps://revueprostor.cz/casopis/117-evropa-prochazi-zaludkem
