Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Útěk je taktický prvek, se kterým se musí pracovat, popisuje instruktor krav maga

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Útěk je taktický prvek, se kterým se musí pracovat, popisuje instruktor krav maga

Obrázek epizody Útěk je taktický prvek, se kterým se musí pracovat, popisuje instruktor krav maga

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Vyvarovat se jakémukoliv konfliktu je základ celého systému, aby člověk nedošel do stavu, kdy musí ukázat své dovednosti. Útěk je taktický prvek, se kterým se musí pracovat. Je to šance, jak si zachránit život nebo zdraví,“ říká instruktor krav maga Josef Toman, který byl ranním hostem Rádia Z.

„U juda, karate nebo MMA jsou nějaká pravidla. Jsou to disciplíny, kde je nějaký rámec. Krav maga pracuje s tím, že tam žádná pravidla neexistují. Když vám v rámci sebeobrany chrstnu horkou kávu do obličeje, je to krav maga. Tyto věci jsou v běžných sportech zapovězené a tabu. U krav magy se naopak používají špinavé devastační techniky,“ popisuje Toman.

Podle něj je celá technika také o použití chytrosti. „Je to o tom být chytrý a chladnokrevný, musíte působit odhodlaně. Do spoustu konfliktů se nemusíte dostat, pokud na něj správně zareagujete. I když to pro vás nebude vypadat hezky a útočníků bude třeba víc, tak musíte vypadat odhodlaně. Zvyšujete tak pravděpodobnost, že ke konfliktu třeba ani nedojde,“ zakončuje Josef Toman.

Celý rozhovor moderátora Martina Karlíka s Josefem Tomanem si poslechněte zde: