Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Ranní host rádia Z

Rádio Z

Společnost

Třicetkrát jsme předělali celý plán distribučních titulů. Spousta filmů, které měl letos divák vidět v kině, se posunula na příští rok. Říká ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková.

Play

Poslechněte si podcast

30. 10. 2020

14:49

Aktuální téma s hostem Heleny Šulcové na rádiu Z.

O epizodě podcastu

“Teď řešíme akutní situaci, že nelze prakticky natáčet. Druhá věc je, že od března se různě vypínají a zapínají kina. Buď nejedou vůbec, anebo jedou v omezeném režimu. Spousta českých filmů ani nejde do distribuce. Producent musí zvažovat, jestli pustí svůj film do kina a jestli se mu vrátí jeho investice alespoň částečně. Vstupenka se vždy dělí mezi provozovatele kina, distributora a producenta. Všichni tři musí dělat nějakou strategii, jestli se jim vyplatí film dát, nebo nedat do distribuce.” Přibližuje současnou situaci ve filmovém průmyslu ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková. “Do Evropy se během tohoto roku nedostala, nebo jen minimálně, americká produkce. Studia vůbec nedávají filmy do kin. Stojí spousta premiér, většinou těch amerických. Ty evropské nějak jedou, ale my už jsme třicetkrát předělali celý plán distribučních titulů. Spousta filmů, které měl letos divák vidět v kině, se posunula na příští rok.”