Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Trenérka plavání Minaříková: Plavání je celoživotní proces, zlepšovat se dá pořád

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Trenérka plavání Minaříková: Plavání je celoživotní proces, zlepšovat se dá pořád

Obrázek epizody Trenérka plavání Minaříková: Plavání je celoživotní proces, zlepšovat se dá pořád

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

17 min

O epizodě podcastu

„Díky covidu jsem se začala otužovat. Zjistila jsem, jak moc jsem na vodě závislá a jak moc mi chybí. Nebyla jiná možnost, než jít na Slapy a tam se otužovat a plavat v zimě. Říká se, že otužování je adrenalin chudých. Máte pak vždy skvělou náladu,“ říká trenérka plavání Gabriela Minaříková, která byla ranním hostem Rádia Z.
Podle Minaříkové je plavání celoživotní proces. „Záleží na vás, kdy budete mít dost anebo pocit, že to umíte. Ale zlepšovat se dá pořád. Říká se, že dítě umí plavat, pokud uplave sto metrů bez znatelného vyčerpání. U dospělého je to dvě stě metrů,“ dodává Minaříková.

„Nemůžete dítě učit hned plavecký způsob. Jde o to se adaptovat, umět se položit, umět se uvolnit ve vodě. A když vidím, že je člověk uvolněný, teprve poté s ním můžu jít dál. Plavání trochu přirovnávám k józe, musíte totiž umět vydechnout nosem,“ popisuje Minaříková s tím, že se naučila plavat v šesti letech. „Chtěla jsem jít plavat bez dozoru rodičů, mámě se to ale nelíbilo. Tak jsem se to prostě naučila sama tím, že jsem si pod sebe dala kruh a postupně ho upouštěla. Pak jsem zjistila, že umím plavat,“ zakončuje Gabriela Minaříková.

Celý rozhovor moderátora Martina Karlíka s trenérkou plavání Gabrielou Minaříkovou si poslechněte zde: