Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ti nejlepší uběhnou Vltava Run pod 24 hodin, říká ředitelka závodu Látalová

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Ti nejlepší uběhnou Vltava Run pod 24 hodin, říká ředitelka závodu Látalová

Obrázek epizody Ti nejlepší uběhnou Vltava Run pod 24 hodin, říká ředitelka závodu Látalová

Poslechněte si podcast

6. 5. 2022

15 min

O epizodě podcastu

„Trasa má 360 kilometrů a je na ni 34 předávek. Nejrychlejším běžcům závod trvá pod 24 hodin, takový střed je okolo 33 až 34 hodin. První závodníci začínají ve 4 hodiny ráno, ti nejlepší okolo třetí hodiny odpoledne,“ popisuje ředitelka Vltava Run Květa Látalová, která byla ranním hostem Rádia Z.
Práce na závodě začíná několik měsíců předem. „Celou trasu značíme a na předávkových stanovištích po deseti kilometrech probíhají kontroly a zároveň se mění běžci. Je tam několik týmů, které kontrolují, jestli je správný běžec na správném úseku,“ dodává Látalová.

„Letos máme na startu přes 3500 běžců a 304 týmů. Běží muži i ženy, děti ale nemohou. Máme podmínku, že se může běžet od 18 let. Pokud je ale dítěti více než 15 let, běží s rodičem v týmu a ten rodič ví, že to dítě zvládne, tak mu povolíme výjimku,“ zakončuje Květa Látalová.

Celý rozhovor s moderátorem Martinem Karlíkem a Květou Látalovou si poslechněte zde: