Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Těžko dosáhnete tělesného zdraví bez toho psychického, říká prezidentka Unie porodních asistentek Magdaléna Ezrová

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Těžko dosáhnete tělesného zdraví bez toho psychického, říká prezidentka Unie porodních asistentek Magdaléna Ezrová

Obrázek epizody Těžko dosáhnete tělesného zdraví bez toho psychického, říká prezidentka Unie porodních asistentek Magdaléna Ezrová

Poslechněte si podcast

11. 1. 2022

12 min

O epizodě podcastu

„Porodní asistentky o ženu pečují. Maminka mnohdy odejde z porodnice a dále nemá žádnou péči, u doktora se má ukázat za šest týdnů. A právě porodní asistentka by tu péči mohla zajistit,“ říká prezidentka Unie porodních asistentek Magdaléna Ezrová, která byla ranním hostem Rádia Z.
Podle ní se zdraví dělí do tří složek. „Zdraví není jen tělesné, ale i psychické a sociální. Složky se navzájem prolínají.“ Ezrová dodává, že maminka musí být v dušení pohodě, aby bylo v pořádku i její tělo. Ideálním systémem by podle prezidentky bylo, kdyby si žena mohla sama vybrat, jakou péči chce – jestli lékaře, nebo porodní asistentku.

„Nejvíce mi vadí ten neindividuální přístup, žena potřebuje přesný opak, který by porodní asistentka mohla nabídnout. Už nyní si každý z nás může zvolit, za jakým lékařem půjde a jakou léčbu zvolí, stejně tak by tomu mělo být i při porodu a po něm,“ uzavírá prezidentka Unie porodních asistentek Magdaléna Ezrová.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s prezidentkou Unie porodních asistentek Magdalénou Ezrovou si poslechněte zde: