Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Stylistka Klára Klempířová: Móda je dnes velmi benevolentní. Můžeme nosit to, v čem se cítíme skvěle

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Stylistka Klára Klempířová: Móda je dnes velmi benevolentní. Můžeme nosit to, v čem se cítíme skvěle

Obrázek epizody Stylistka Klára Klempířová: Móda je dnes velmi benevolentní. Můžeme nosit to, v čem se cítíme skvěle

Poslechněte si podcast

15. 9. 2021

16 min

O epizodě podcastu

„Móda je dnes velmi benevolentní a my můžeme nosit prostě to, v čem se cítíme skvěle,“ říká stylistka Klára Klempířová. V oblékání teď proto převládá důraz na komfort. Lidé se chtějí cítit pohodlně a módní trendy vybízí k volnosti.
Takové módní trendy se objevily už dříve a podle Klempířové je umocnila pandemie koronaviru. A neočekává, že by se na tom mělo v nejbližší době něco měnit. „Asi se nebudeme pouštět do nějakých moc upjatých forem. Zůstaneme v tom pohodlí a komfortu,“ předpovídá stylistka. Dokladem toho je třeba i to, že první, na co lidé narazí v obchodech, jsou často teplákové soupravy. Klempířová přiznala, že proti nim sama jako stylistka nic nenamítá. I teplákové soupravy totiž mohou být zajímavě řešené a elegantní. „Tepláky jsou úplně v pořádku do toho svého prostředí. Neumím si představit, že by neexistovaly. Potřebujeme je do volnočasových aktivit a na doma. Rozhodně by se ale neměly stát uniformou do města,“ vysvětluje Klempířová.

Módou se zabývá přes třicet let. Je také zakladatelkou Akademie stylu a módy. Styl je podle Klempířové možné se naučit. „Trendy jsou všude kolem nás a jsou čím dál intenzivnější. Teď si můžeme všimnout, že se nosí hodně pohodlné oblečení, ať už co se týká materiálu nebo i velikých objemných siluet,“ říká stylistka, která byla ranním hostem Rádia Z. Ve studiu ji přivítala moderátorka Petra Květové Pšeničná. Klempířová předpovídá, že v nejbližší době se budou nosit „předimenzované“ bundy a saka, tzv. oversize. Už nyní se nosí také veliké a objemné kalhoty. „Skoro by se dalo říct, že slimkám odzvonilo. Důležité je ale, co komu sluší,“ dodává Klempířová.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné se stylistkou Klárou Klempířovou.