Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Spisovatelka Beránková: Příběhem se snažím vysvětlit, jak se maminka při migréně cítí

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Spisovatelka Beránková: Příběhem se snažím vysvětlit, jak se maminka při migréně cítí

Obrázek epizody Spisovatelka Beránková: Příběhem se snažím vysvětlit, jak se maminka při migréně cítí

Poslechněte si podcast

10. 5. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Migréna je specifická tím, že není nakažlivá. Nejsou tam klasické symptomy jako u jiných nemocí, není to vidět. Bolí to daného člověka, velmi ho to omezuje a potřebuje určitý režim, aby migréna přestala. Tím, že tu knížku dětem přečtete, je na danou situaci lze připravit,“ popisuje autorka knížky Proč maminku bolí hlavička Helena Beránková, která byla ranním hostem Rádia Z.
Sama Beránková má s migrénou vlastní zkušenosti. „Proto mě nezisková organizace Migréna-help požádala, jestli bych něco takového nenapsala. Aby děti lépe chápaly rodiče, když mají migrénu a není jim dobře. Prostřednictvím příběhu se snažím vysvětlit, jak se maminka i dítě cítí.“

„V knížce je jeden příběh o tom, jak dítě prožívá, že se mu musí zrušit oslava. Maminka se mu snaží marně vysvětlit, co ji trápí,“ říká Beránková. Ta společně s psychologem napsala i knihu o úzkosti. „Dětským i dospělým čtenářům se snažím popsat, co člověk při úzkosti prožívá. Psycholog Tomáš Morávek zase vysvětloval, co se děje a jak se lidé správně v takových situacích mají chovat,“ zakončuje Helena Beránková.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné se spisovatelkou Helenou Beránkovou si poslechněte zde: