Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Rodiče často nevědí, jak se s dětmi o alkoholu bavit, říká Petr Freimann z kampaně Nechmel děti

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Rodiče často nevědí, jak se s dětmi o alkoholu bavit, říká Petr Freimann z kampaně Nechmel děti

Obrázek epizody Rodiče často nevědí, jak se s dětmi o alkoholu bavit, říká Petr Freimann z kampaně Nechmel děti

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Dětské adiktologické ambulance jsou přeplněné. Odborníci říkají, že i kdyby nafoukli kapacitu dvojnásobně, je okamžitě zaplněná. Nejde samozřejmě pouze o alkohol, ale je to jeden z problémů,“ popisuje Petr Freimann z kampaně Nechmel děti. Freimann byl ranním hostem Rádia Z.
„Až 38 procent rodičů podává svému dítěti alkohol před patnáctým rokem. A s ohledem na to, jaká tu je okolo alkoholu kultura, tak je to spíše negativní faktor. Pozorujeme, že rodiče často nevědí, jak se s dětmi o alkoholu bavit. A bez kontextu, bez rozpravy a bez informací to může být dost problematické,“ dodává Freimann.

Podle něj je v Čechách pivo dost zažité. „Nikdo se ani pořádně nepodivuje nad tím, když si dítě dá nealkoholické pivo. Je tu problematika chuťového návyku, návyku na chmel a hořkou chuť. Když si dá dětský organismus nealkoholické pivo, které z našeho průzkumu může mít půl procenta či dvě u Radlera, tak je to pro tělo větší zásah než pro dospělého jedno pivo. Problém je také u marketingu, kdy se tyto nápoje berou za limonádu, přitom je to pivní nápoj,“ zakončuje Petr Freimann.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s Petrem Freimannem si poslechněte zde: