Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pokáč: O2 aréna je sen od doby, kdy jsem jen brnkal a nikoho to nezajímalo

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Pokáč: O2 aréna je sen od doby, kdy jsem jen brnkal a nikoho to nezajímalo

Obrázek epizody Pokáč: O2 aréna je sen od doby, kdy jsem jen brnkal a nikoho to nezajímalo

Poslechněte si podcast

14. 9. 2021

15 min

O epizodě podcastu

Písničkář Jan Pokorný alias Pokáč bývá ve svých textech často nevybíravý. „Je to nadsázka. Někdo to prostě pochopí a někdo ne,“ vysvětluje Pokáč. Pro Frekvenci 1 dělá Pokáčovy rychlovky , ve kterých glosuje věci kolem.
O prázdninách ale bylo podle něj zajímavých témat, ke kterým by se vyjádřil, málo. „Musím říct, že byla trošku okurková sezóna. O té jsem psal loni a nemělo to moc velký ohlas,“ říká písničkář. Do konce roku ho čeká řada koncertů, která vyvrcholí 20. ledna příštího roku v O2 aréně. „Je to meta, takový sen, o kterém jsem začal mluvit už když jsem si někde brnkal a nikoho to nezajímalo. Byl to takový nesmysl. Ale člověk by měl mít nesmyslné sny,“ vzpomíná Pokáč. Slibuje unikátní show, kterou si všichni užijí. Dorazí také mnoho zajímavých hostů.

Ve své poslední písničce se vyjadřuje k dění v Afghánistánu. Ohlasy jsou prý dobré. „Já to tak nějak narychlo sesmolím a vypustím. A když si to někdo pustí a líbí se mu to, tak je to hezké. A když ne, tak to se nedá nic dělat,“ vysvětluje Pokáč, který byl ranním hostem Rádia Z. Ve studiu ho přivítala moderátorka Petra Květová Pšeničná.

Původně byl Pokáč ajťákem. Hudbě se věnuje od svých 18 let. Dlouho nebyl příliš známý, teď se chystá na koncert v O2 areně. „Žádný učený z nebe nespadl. Všechno je to o tom věnovat tomu spoustu úsilí a píle zadarmo – psaní písniček, které nikoho nezajímají, objíždění koncertů, kde si všechno platíte, abyste mohl zahrát pro tři lidi,“ vysvětluje Pokáč. Ve finále se to ale nakonec zlomí. Platí zde podle něj pravidlo 10 tisíc hodin. „Když budete něco dělat 10 tisíc hodin, tak v tom budete dobrá, ať chcete nebo ne,“ dodává.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s písničkářem Janem Pokorným alias Pokáčem.