Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Podporujeme provokující projekty a témata, která jsou tabu, říká ředitelka Nadačního fondu Propolis

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Podporujeme provokující projekty a témata, která jsou tabu, říká ředitelka Nadačního fondu Propolis

Obrázek epizody Podporujeme provokující projekty a témata, která jsou tabu, říká ředitelka Nadačního fondu Propolis

Poslechněte si podcast

2. 5. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Náš Nadační fond se zabývá ženstvím. Věnujeme se například domácímu či sexuálnímu násilí, podporujeme ženy v mateřství nebo děti. Podporujeme provokující projekty – tedy ty, co jsou tabu,“ popisuje ředitelka NF Propolis Miroslava Vokounová Křepčíková, která byla ranním hostem Rádia Z.
„V určitých mezích to tabu opravdu je, například co se porodu týče. Máme tu podporu i žen samoživitelek. Společnost o těchto tématech samozřejmě ví, ale nevidí pod pokličku. Nedokážou si potom představit problémy, které řeší,“ dodává Křepčíková.

Fond pomáhá i obětem, které zasáhla válka na Ukrajině. „Každý z nás to prožívá, uvnitř sebe máme takový malý svět. Spoustu lidí chce přispět a pomoct, chtějí se připojit. Jenže neví, jakým způsobem to mají udělat tak, aby to bylo dostatečně efektivní, proto nás osloví. Základní pomoc už se obětem války dostala, teď chtějí lidé pomoc směřovat konkrétněji,“ zakončuje Miroslava Vokounová Křepčíková.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s Miroslavou Vokounovou Křepčíkovou si poslechněte zde: