Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nejpřirozenější pohyb je chůze, říká fyzioterapeutka Červenková

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

,

Sport

Nejpřirozenější pohyb je chůze, říká fyzioterapeutka Červenková

Obrázek epizody Nejpřirozenější pohyb je chůze, říká fyzioterapeutka Červenková

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

15 min

O epizodě podcastu

„U všech možných pohybů je technika velice důležitá. Ve chvíli, kdy plavu s hlavou nad vodou, protože jsem učesaná a namalovaná, tak si ničím krční páteř. Nejlepší a nejpřirozenější pohyb je chůze, ideálně s hůlkami. U ní totiž napácháme co nejméně škody,“ popisuje fyzioterapeutka Lucie Červenková, která byla ranním hostem Rádia Z.
Červenková se specializuje na fyzioterapii pro ženské tělo. „Potíží u žen je celá řada a záleží, v jakém věku přicházejí. Často ke mně chodí ženy, které nemohou otěhotnět nebo jsou naopak těhotné, mají problémy s pánevním dnem nebo bolestivou menstruaci. Věnuji se ale i úrazovým problémům, ať už to jsou potíže s koleny nebo rameny,“ dodává fyzioterapeutka.

Podle ní se několik problémů dá zjistit hned ve chvíli, kdy žena vchází do dveří. „Ať už je to držení těla, způsob chůze, nerovnoměrné zatížení končetin nebo způsob sezení. Největším problémem je, že dlouho stojíme či sedíme. Tělo není konstruované na dlouhodobou stereotypní zátěž. Je ideální se projít každou půl hodinu, zvednout se, zacvičit si. Většina profesí toto ale neumožňuje,“ uzavírá Lucie Červenková.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s fyzioterapeutkou Lucií Červenkovou si poslechněte zde: