Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Mexičané jsou optimističtější, jsou pro každou špatnost, říká autorka Mexikopedie Eva Kubátová

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Mexičané jsou optimističtější, jsou pro každou špatnost, říká autorka Mexikopedie Eva Kubátová

Obrázek epizody Mexičané jsou optimističtější, jsou pro každou špatnost, říká autorka Mexikopedie Eva Kubátová

Poslechněte si podcast

6. 3. 2023

15 min

O epizodě podcastu

Před tím, než Eva Kubátová objevila Mexiko, procestovala několik kontinentů. Země ve střední Americe jí však přijde přinejmenším zajímavá. „Žádný jiný stát na mě tolik nezapůsobil,“ říká autorka Mexikopedie, která byla ranním hostem Rádia ZET.

Své kořeny zapustila v Mexico City. Našla si zde i manžela. „Potkala jsem ho při své první cestě. Čtrnáct dní potom, co jsem poprvé odjela z Mexika, měla jsem ho ubytovaného u sebe v pražském bytě,“ vzpomíná publicistka. „Mexičané jsou optimističtější. Jsou pro každou špatnost. Naše česko-mexická dcera se pozastavuje nad tím, proč se lidé neusmívají. V Česku přijde do metra, všechny pozdraví a chce si s nimi povídat. Působí to tu na ni úsměvně nehostinně,“ doplňuje.

„S Mexičany je neuvěřitelná legrace. Mají podobný smysl pro humor jako Češi. Mají rádi dvojsmysly, které často posunou až ke ‚čtyřsmyslům‘,“ myslí si autorka knih o. U Mexičanů však postrádá spolehlivost nebo koncept přátelství na celý život. Mexiko podle Evy Kubátové rozhodně nepatří mezi nejbezpečnější země světa. „Nebezpečným zónám se dá jednoduše vyhnout. Já jsem se ve své bublině vůbec nesetkala s válkami drogových kartelů,“ uzavírá Eva Kubátová.

Poslechněte si celý rozhovor Petry Květové Pšeničné: