Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Kouzelník Pavel Langer: Nejstarší zákaz karetních her evidujeme už z doby Karla IV.

Ranní host

Rádio Z

Společnost

,

Hlavní

,

Zábava

,

Domácí

Kouzelník Pavel Langer: Nejstarší zákaz karetních her evidujeme už z doby Karla IV.

Obrázek epizody Kouzelník Pavel Langer: Nejstarší zákaz karetních her evidujeme už z doby Karla IV.

Poslechněte si podcast

26. 11. 2021

16 min

O epizodě podcastu

„Pojem “Čertovy obrázky” vznikl z jednoduchého důvodu. Můžete díky hře prohrát velké majetky a karty svádí k hazardu” řekl kouzelník Pavel Langer. Ten se přes 10 let zabývá konkrétně historií karetních her a začal se specializovat na české tisky, s čímž přišel i zájem o český tarot. „Mám karet plný barák, sbírám je. K mým nejoblíbenějším patří české tarotové karty a taky ručně malované originální karty. Nejstarší čertovy obrázky mám z roku 1535.”

Pavel Langer se kouzlením vždy úspěšně živil. Po zdravotních problémech před osmi lety si ale, dle svých slov, uvědomil, že život se má prožít, ne propracovat. „Teď si začaruju už jen příležitostně. Předvádím radši všeobecnou magii. Kruhy, šátky, mince, provazy nebo bankovky.”

Pavel Langer prozradil, že nejstarší zákaz hraní karet vznikl už za Karla IV. Ten zakázal přechovávání hráčů v karty a kostky. A mluvil také o kartářkách. Jeho názor je, že kartářky karty k vykládání budoucnosti vůbec nepotřebují. „Dobrá kartářka Vás má přečteného během dvou minut a karty jsou tam zbytečné. Když vidíte kartu smrt, máte pocit, že je to něco špatného, ale je to naopak. Tato karta ukazuje, že něco špatného končí a něco nového začíná.”  Řekl v rozhovoru kouzelník Pavel Langer. O kouzlení se s ní bavil moderátor Martin Karlík.

Celý rozhovor s kouzelníkem Pavlem Langerem si poslechněte zde: 

Popis podcastu

Rozhovory se zajímavými lidmi na aktuální téma na Rádiu Z.