Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jsem alergický, když někdo mluví o zneužívání pomoci, ať si to s Ukrajinci zkusí vyměnit, říká ředitel festivalu Rock for People

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Jsem alergický, když někdo mluví o zneužívání pomoci, ať si to s Ukrajinci zkusí vyměnit, říká ředitel festivalu Rock for People

Obrázek epizody Jsem alergický, když někdo mluví o zneužívání pomoci, ať si to s Ukrajinci zkusí vyměnit, říká ředitel festivalu Rock for People

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

16 min

O epizodě podcastu

V hradeckém areálu, kde běžně probíhá festival Rock for People, vzniklo městečko pro uprchlíky. „Myslím, že jsou velmi vděční. Jsem alergický na to, když někdo mluví o nějakém zneužívání pomoci a kritizuje například příspěvek pět tisíc korun. Všem těmhle lidem bych dal opravdu pohlavek, ať si to s nimi zkusí vyměnit a představit si, že přišli o domov. Já tu vidím třicet lidí, kteří jsou úplně rozsekaní z toho, že jejich muži válčí. Když s nimi skypují, tak slyšíme výbuchy a střelbu,“ popisuje ubytování Ukrajinců v areálu ředitel festivalu Rock for People Michal Thomes, který byl ranním hostem Rádia Z.
Červnový festival to přitom nijak nelimituje. „Dali jsme je do části areálu, která nebrání v provozu festivalu. Umíme si představit dvě možnosti. Buď se zapojí do pořádání a pomohou nám, třeba udělají stánek s ukrajinskou kuchyní a stanou se součástí gastroscény festivalu. A pokud se jim nebude chtít, tak budou našimi vítanými hosty a mohou si festival užít jako návštěvníci,“ dodává Thomes.

Dva roky covidové nejistoty přinesly festivalu i nové příležitosti. „I negativní zkušenosti se snažím brát spíše jako příležitost. Nechci plakat nad tím, že přišel covid a kdo za to může, to už je dnes vlastně jedno. Přineslo nám to například možnost získat do dlouhodobého pronájmu celý areál. Předtím jsme k němu neměli žádný vztah,“ zakončuje Michal Thomes.

Celý rozhovor s moderátorem Nikolou Bojčevem a ředitelem festivalu Rock for People Michalem Thomesem si poslechněte zde: