Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jaká očekávání mají muž a žena, když vstupují do vztahu?

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Jaká očekávání mají muž a žena, když vstupují do vztahu?

Obrázek epizody Jaká očekávání mají muž a žena, když vstupují do vztahu?

Poslechněte si podcast

9. 5. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Během takzvaného Týdne pro prodinu, který právě probíhá, se můžeme zamyslet více nad tím, co nám rodina přináší. Proč je tak důležitá a proč musíme táhnout společně za jeden provaz. Pokud má rodina fungovat, je důležité, abychom se všichni cítili důležití a zažívali něco, čemu říkáme sounáležitost,“ říká vedoucí rodinného centra Marie Macounová, která byla ranním hostem Rádia Z.
V rodinném centru se doporučují zamyslet nad tím, co doma děláme. „Nejde ale jen o práci, ale například o to, kdo přináší radost, může to být třeba batole. Není to jen o výkonech. Měli bychom se zamyslet i nad tím, co do rodiny přináší třeba ležící babička,“ dodává.

Spolu se svým týmem dělají i programy pro ty, kteří se teprve do manželství chystají. „Jsou to předmanželské kurzy a máme tam takový úkol – namaluj svého ideálního muže či ženu. Ta očekávání jsou velmi archetypální. Ženy od muže očekávají nějakou oporu, pocit bezpečí, takže mu začnou malovat veliká ramen. Přestože jsou dnešní ženy silné a emancipované, tak toto ve vztahu očekávají. Muži zase očekávají teplo domova, rodinný krb a to, že je žena v jejich očích krásná. Tato očekávaní tam jsou vždy a pak tam bývají specifické věci, třeba to, že ženy daleko více chtějí, aby se muži více podíleli na výchově dětí,“ zakončuje Macounová.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s Marií Macounovou si poslechněte zde: