Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody I letošní ročník reaguje na aktuální dění ve společnosti, říká umělecká ředitelka Febiofestu

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

I letošní ročník reaguje na aktuální dění ve společnosti, říká umělecká ředitelka Febiofestu

Obrázek epizody I letošní ročník reaguje na aktuální dění ve společnosti, říká umělecká ředitelka Febiofestu

Poslechněte si podcast

26. 4. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Festival Febiofest se vždy snažil reagovat na aktuální dění ve společnosti a nejinak je tomu i letos. Vzhledem k šokující a agresivní válce vedené Ruskem na Ukrajině jsme se rozhodli vytvořit speciální sekci Ukrajina: střed Evropy,“ popisuje nadcházející festival umělecká ředitelka Febiofestu Marta Švecová Lamperová, která byla ranním hostem Rádia Z.
„Původně jsme si říkali, že festival uděláme trochu menší, ale když jsme viděli tu situaci a to, co se děje, tak jsme si říkali, že na to musíme reagovat. A že zkusíme v rámci jednoho měsíce, který jsme měli na přípravu, udělat vše, co půjde,“ dodává.

Podle ní se kvůli pandemii zásadně změnily divácké návyky. „Řekla bych, že objevili VOD platformy a pohodlí domova. Ještě před pandemií měl Netflix velmi malé procento zastoupení v České republice. Mnoho lidí má navíc platforem předplaceno hned několik. Klasická kina nemůžou už nabízet jen uvedení filmu, ale musí nabízet i přidanou hodnotu. Třeba doprovodný program, setkání s umělci nebo úvody k filmům,“ myslí si Marta Švecová Lamperová.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s uměleckou ředitelkou festivalu Febiofestu Martou Švecovou Lamperovou si poslechněte zde: