Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Honorární konzul Gruzie v ČR: Pozice je neplacená, musíte to dělat rád

Ranní host

Rádio Z

Zpravodajství

,

Společnost

,

Zahraniční

,

Historie

Honorární konzul Gruzie v ČR: Pozice je neplacená, musíte to dělat rád

Obrázek epizody Honorární konzul Gruzie v ČR: Pozice je neplacená, musíte to dělat rád

Poslechněte si podcast

14. 1. 2022

17 min

O epizodě podcastu

Ondřej Svoboda, honorární konzul Gruzie v České republice a mimo jiné i podnikatel ve zdravotnictví, říká, že neplacená pozice má i své výhody. „Nikdo vás do ničeho moc netlačí, co z toho člověk má už záleží na něm, dobrý pocit je ale podmínka. Musíte v tom cítit nějakou misi,“ dodává Ondřej Svoboda ve vysílání Rádia Z. 
Podle něho je několik cest, jak se honorárním konzulem stát. „Často je to status zasloužilým podnikatelům, kteří svou aktivitou pomohli tomu danému státu. Honorární konzul je čestný, teoreticky mohu říkat, co chci a co si myslím. Ale na pozici musíte sedět profilově i názorově, nevybrali by si oponenta agendy,“ říká podnikatel Ondřej Svoboda.

Podle něj je Gruzie jako země velice specifická. „Poslal bych vás jinam než turistická agentura.“ Za jedno z nejzajímavější míst považuje vesnici Ušguli, která je nejvýše obydleným územím v nadmořské výšce až 2 200 metrů nad mořem.

Celý rozhovor moderátora Martina Karlíka s honorárním konzulem Gruzie v České republice si poslechněte zde:


Popis podcastu

Rozhovory se zajímavými lidmi na aktuální téma na Rádiu Z.