Gregor Mendel a jeho výročí má záštitu UNESCO, říká organizátor Mendel festivalu Jakub Carda

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Gregor Mendel a jeho výročí má záštitu UNESCO, říká organizátor Mendel festivalu Jakub Carda

Ranní host

Rádio Z

Zábava

,

Kultura

Gregor Mendel a jeho výročí má záštitu UNESCO, říká organizátor Mendel festivalu Jakub Carda

Obrázek epizody Gregor Mendel a jeho výročí má záštitu UNESCO, říká organizátor Mendel festivalu Jakub Carda

Poslechněte si podcast

23. 6. 2022

14 min

O epizodě podcastu

Letos uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela. K příležitosti jeho narozenin se už několik let pořádá Mendel festival. „Není to jen hudební věc,” říká na úvod ředitel obecně prospěšné společnosti Společně a organizátor Mendel festivalu Jakub Carda, který byl ranním hostem na Rádiu ZET. 
„Minulý rok se nám podařilo získat záštitu UNESCA na světově významné výročí. To má asi jen třicet akcí na světě za rok 2022,” chlubí se Jakub Carda. Festival se bude konat v červenci, především v Brně, ale neomezuje se jen na Brno. „V Brně to bude hlavně v Augustiniánském opatství, kde je Mendelovo muzeum. Spolupracujeme ale také s Lipníkem nad Bečvou, s jeho rodným Vražným, ale i s Prahou, konkrétně s Národním zemědělským muzeem. Dále s Olomoucí, s Opavou, se Znojmem. Prostě se všemi místy, kterými Gregor Mendel prošel (kromě Prahy), kde jsou nějaké instituce, které se snaží společně s námi ten jeho odkaz nějakým způsobem oslavit.”

Podle slov Jakuba Cardy se organizátoři každoročně snaží přilákat pozornost na Gregora Mendela právě festivalem. „Je multioborový. Je tam zábava pro děti, vědecká část, různé stánky. Pokusy tam bude dělat např. Kriminalistický ústav nebo CEITEC Z Masarykovy univerzity.”

Poslechněte si celý rozhovor Martina Karlíka: 

Popis podcastu