Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dopravní expert Bellu: V Praze je horší doprava vidět pouhým okem, ve střední Evropě jsme fenoménem

Ranní host

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Dopravní expert Bellu: V Praze je horší doprava vidět pouhým okem, ve střední Evropě jsme fenoménem

Obrázek epizody Dopravní expert Bellu: V Praze je horší doprava vidět pouhým okem, ve střední Evropě jsme fenoménem

Poslechněte si podcast

3. 5. 2022

16 min

O epizodě podcastu

„Jen přejezdy na samotné schůzky trvají o patnáct až dvacet minut déle. V Praze je vidět horší doprava pouhým okem v řadách ulic, kde jsme nebyli zvyklí vídat kolony. Praha je v rámci střední Evropy takový fenomén, protože tu není komplexně dokončený ani jeden okruh okolo celého města,“ popisuje dopravní situaci expert Alexander Bellu, který byl ranním hostem Rádia Z.
„V mnoha městech v zahraničí, která jsou označená jako nejlepší města k žití, jsou podzemní garáže. Jedná se například o Drážďany, Milán nebo Curych. Je to běžné i v centru města, ale aktivistická levice toto řešení v Praze nechce,“ dodává Bellu.

Podle něj není třeba spekulovat nad tím, zda je, či není potřeba Barrandovského mostu. „Rozhodně mí být provedena a zřejmě je už pozdě. Klíčové pro organismus hlavního města Prahy je dokončit alespoň jeden okruh, aby se odbavovalo co nejvíce aut. Obávám se, že lze vymyslet lepší objízdnou trasu, ale nenahradíme stavby, které jsou tak rozsáhlého charakteru, za několik hodin nebo měsíců. A to i kdyby byl u vlády kdokoliv jiný,“ zakončuje Alexander Bellu.

Celý rozhovor moderátorka Petry Květové Pšeničné s dopravním expertem Alexandrem Bellu si poslechněte zde: