Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dominika na cestě: Dřív mě hrozně stresovalo, co budu jíst a kde budu spát. Teď už to neřeším

Ranní host

Rádio Zet

Cestování

Dominika na cestě: Dřív mě hrozně stresovalo, co budu jíst a kde budu spát. Teď už to neřeším

Obrázek epizody Dominika na cestě: Dřív mě hrozně stresovalo, co budu jíst a kde budu spát. Teď už to neřeším

Poslechněte si podcast

25. 11. 2022

16 min

O epizodě podcastu

Na první cestu se Dominika Gawliczková vydala v 19 letech. Bylo to do Španělska. „Vyrazila jsem, ale vůbec jsem nevěděla, jak se to dělá nebo co to obnáší. Tehdy jsem zápasila i s tím, jak postavit stan. Před cestou jsem si to trénovala v obýváku. Počáteční problémy byly roztomilé. Co budu jíst, kde budu spát. Dřív mě to hrozně stresovalo, teď už to neřeším. Většinou nevím, kde budu spát a co budu jíst,” směje se cestovatelka a motorkářka Gawliczková známá jako Dominika na cestě. Ačkoliv studovala strojní inženýrství, živí ji cestování. „Pořádám přednášky z cest a píšu o tom knihy. Když se vrátím z výpravy, jezdím po celé republice a někdy i po Slovensku. Ráda o tom vyprávím,” dodává ranní host Rádia ZET.

Na motorce se naučila jezdit ve 13 letech. „První motorku, strašně silnou dětskou crossku, mi pořídil táta. Hned na druhý rozjezd jsem s ní málem povalila plot. I když na motorce dosud nijak skvěle jezdit neumím, strašně mě to baví,” podotýká Dominika na cestě. „Mám toho najeto docela dost, ale to neznamená, že to umím,” usmívá se s tím, že přesný počet najetých kilometrů spočítaný nemá. Její cesty mívají kolem deseti tisíc kilometrů. „Když jedu jedním směrem, nesleduji často ani mapu, protože vím, kterým směrem jedu. Občas se stane, že najednou ta silnice zmizí nebo je neprůjezdná,” uzavírá Dominika Gawliczková, která se na další cestu chystá do Saúdské Arábie.

Poslechněte si celý rozhovor Martina Karlíka: