Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dermatoložka Jana Housková: Zdravé opalování neexistuje, solária bych nejradši úplně zrušila

Dermatoložka Jana Housková: Zdravé opalování neexistuje, solária bych nejradši úplně zrušila

Obrázek epizody Dermatoložka Jana Housková: Zdravé opalování neexistuje, solária bych nejradši úplně zrušila

Poslechněte si podcast

23. 7. 2021

14 min

O epizodě podcastu

Opalování je pro naši pokožku škodlivé a nic jako zdravé opalování neexistuje, tvrdí dermatoložka Jana Housková z Kliniky preventivní dermatologie v Praze. „Solária bych nejraději úplně zrušila,“ dodává Housková.

Celodenní opalování není pro naši pokožku zdravé. Je ale jasné, že se slunečním paprskům vyhýbat nejde. Housková proto doporučuje chránit se pomocí krému s nejvyššími UV faktory. „V našich zeměpisných podmínkách bych doporučovala faktor 30 až 50. Na dovolené v jižní Evropě stoprocentně faktor 50,“ vysvětluje dermatoložka, která byla ranním hostem Rádia Z. Ve studiu ji přivítala moderátorka Petra Květová Pšeničná.

Obecně se doporučuje namazat se ochranným krémem 20 minut před tím, než jdeme na slunce. Pokud jsme venku déle, je vhodné krém znovu použít každé 2 až 3 hodiny. Jak často se máme přemazat záleží podle Houskové na našem fototypu. „Světlejší typy budou muset dávat větší pozor. Ty tmavší se nebudou muset kontrolovat každou hodinu. U dětí bych byla hodně opatrná,“ říká Housková. Miminka do šesti měsíců by podle ní vůbec neměly být vystavené sluníčku.

Během vystavování se slunci dochází k silné dehydrataci. Je proto důležité dodržovat pitný režim. A to obzvláště v případě, že se spálíme. Po návratu domů a osprchování doporučuje Housková namazat se ještě hydratačním krémem.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s dermatoložkou Janou Houskovou.

Popis podcastu

Rozhovory se zajímavými lidmi na aktuální téma na Rádiu ZET.