Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dermatolog Kučera: Proti vráskám se dá velice dobře bojovat

Ranní host

Rádio Zet

Společnost

Dermatolog Kučera: Proti vráskám se dá velice dobře bojovat

Obrázek epizody Dermatolog Kučera: Proti vráskám se dá velice dobře bojovat

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

14 min

O epizodě podcastu

„Proti vráskám se dá velice dobře bojovat, nemůžeme ale zabránit přirozenému vývoji lidského organismu. Aplikace krému s UV faktorem je v boji proti stárnutí kůže velice účinná. Zajímavé také je, že to je pro pacienty nejlepší motivace. Vrásek se totiž bojí možná trochu více než nádoru. U nádorů si říkají, že nebudou mít takovou smůlu, aby ho dostali,“ říká dermatolog Jan Kučera, který byl ranním hostem Rádia Z.
„Z mnoha studií se ukazuje, že když budeme motivovat vráskami, tak se lidé budou chránit více i před nádory. Pokud se člověk maže krémem s UV faktorem, tak by se dalo říci, že to o nějakých deset nebo dvacet let zpomalí některé aspekty stárnutí pleti jako například vznik pigmentací nebo snížení elasticity kůže,“ popisuje Kučera.

„Zajímavé jsou například obrázky lidí, kteří byli profesně exponování UV záření jen z jedné strany. Třeba řidiči nákladní dopravy mají často polovinu obličeje jinak starou než tu, na kterou sluníčko nesvítilo,“ zakončuje Jan Kučera s tím, že bychom se před sluníčkem měli chránit celý rok.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s dermatologem Janem Kučerou si poslechněte zde: