Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Dvacet minut Radiožurnálu: Kontroly NSA nebyly dostatečné. Její dotace mají být zcela transparentní, říká Sobotka

Radiožurnál

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Denní zprávy

Dvacet minut Radiožurnálu: Kontroly NSA nebyly dostatečné. Její dotace mají být zcela transparentní, říká Sobotka

Obrázek epizody Dvacet minut Radiožurnálu: Kontroly NSA nebyly dostatečné. Její dotace mají být zcela transparentní, říká Sobotka

Poslechněte si podcast

2. 4. 2024

23 min

O epizodě podcastu

Národní sportovní agentura vyplácí ročně kolem šesti miliard dotací. Má ale dobrý přehled o tom, jak se dotace utrácejí? Neukázaly například nedávné problémy v tenisovém svazu, že agentura nefunguje, jak by měla? Moderuje Tomáš Pancíř.

Kvůli podezření ze zneužívání dotací je předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka ve vazbě. Kontrola Národní sportovní agentury (NSA) zjistila pochybení a agentura teď požaduje od tenisového svazu, aby vrátil 30 milionů korun. Jak by se měla zlepšit kontrolní činnost? „NSA přiděluje skoro sedm miliard korun a myslím si, že by bylo dobré uvést všechny informace o poskytnutých dotacích,“ říká Jan Sobotka (STAN), který je členem dozorčí komise Národní sportovní agentury.