Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Recenze desek: Dřevorubecké blues, strach sobotní noci a čokoládová kráska

RadioDixie - Country Heroes

RadioDixie

Kultura

Recenze desek: Dřevorubecké blues, strach sobotní noci a čokoládová kráska

Obrázek epizody Recenze desek: Dřevorubecké blues, strach sobotní noci a čokoládová kráska

Poslechněte si podcast

18. 3. 2015

1 hod 4 min

V květnu zahraje v pražské Akropoli The Reverend Payton's Big Damn Band a protože jejich aktuální album So Delicious je delikátní doslova a do písmene, mrkneme se na placku samorostů z hlubokých lesů Indiany podrobněji. Písničkáře Ryana Binghama možná znáte z dojemného filmu Crazy Heart, v němž se objevil po boku Jeffa Bridgese. Novinka Fear and Saturday Night písničkáře s hlasem chraplavějším než má Tom Waits je mimořádně povedená. Třetím recenzovaným albem je sólovka Rhiannon Giddens, zpěvačky jedinečného string bandu Carolina Chocolate Drops.

Popis podcastu

Kris Kristofferson to řekl ze všech nejlíp: „Když to zní jako country, tak to asi nejspíš bude country.“ I když od časů Jimmieho Rodgerse a Hanka Williamse Sr. protekly hrdly countryových hrdinů nekonečné řeky whiskey, je duše téhle muziky stále svěží. Evžen Müller v roli průvodce po historii i současnosti americké country music.