Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Otevřené hlavy - „Občas si pleteme emancipaci se vznikem nového trhu,“ říká queer teoretik Jack Halberstam

Radio Wave

Český rozhlas

Společnost

Otevřené hlavy - „Občas si pleteme emancipaci se vznikem nového trhu,“ říká queer teoretik Jack Halberstam

Obrázek epizody Otevřené hlavy - „Občas si pleteme emancipaci se vznikem nového trhu,“ říká queer teoretik Jack Halberstam

Poslechněte si podcast

25. 5. 2020

16 min

Svůj přístup queer a literární teoretik Jack Halberstam popisuje jako „nízkou teorii“. V jeho pracích se potkává popkultura se současným myšlením v oblasti genderu, trans identity nebo feminismu. Profesor Columbia University napsal knihy o ženské maskulinitě i Lady Gaga. V rozhovoru jsme řešili aktuální problémy genderové politiky, jak se proměňuje přijetí transgender osob nebo proč patří budoucnost queer teorie badatelům jiné než bílé barvy pleti.

Popis podcastu

Radio Wave je stanice a online platforma Českého rozhlasu, která přináší podcasty o životním stylu, hudbě, psychologii, módě, cestování, vztazích i ekologii.