Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody On Air: Pomocí únikové hry učíme studenty ověřovat informace, říká Tereza Kráčmarová z iniciativy Fakescape

Radio Wave

Český rozhlas

Společnost

On Air: Pomocí únikové hry učíme studenty ověřovat informace, říká Tereza Kráčmarová z iniciativy Fakescape

Obrázek epizody On Air: Pomocí únikové hry učíme studenty ověřovat informace, říká Tereza Kráčmarová z iniciativy Fakescape
Play

Poslechněte si podcast

13. 10. 2021

15 min

Iniciativa Fakescapes vytváří únikové hry, se kterými navštěvuje školy. Studenti pomocí fiktivního příběhu a různých úkolů získávají schopnosti, jak si ověřovat informace. „Neříkáme studentům, co je a co není pravda. Naopak se v nich snažíme vzbudit přirozenou zvídavost a hlavně, aby si osvojili schopnosti ověřování informací na internetu. Snažíme se, aby to byla zábava. Pak to studenty baví víc než 90 minut dlouhá přednáška,” říká předsedkyně iniciativy Tereza Kráčmarová.

Popis podcastu

Radio Wave je stanice a online platforma Českého rozhlasu, která přináší podcasty o životním stylu, hudbě, psychologii, módě, cestování, vztazích i ekologii.