Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Statisíce počítačů a jediný cíl: Expert popsal nedávné kyberútoky v Česku

Ptám se já, Marie Bastlová

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Statisíce počítačů a jediný cíl: Expert popsal nedávné kyberútoky v Česku

Obrázek epizody Statisíce počítačů a jediný cíl: Expert popsal nedávné kyberútoky v Česku

Poslechněte si podcast

26. 4. 2022

22 min

Česko v poslední době čelilo vícero kybernetickým útokům. Jednalo se o soukromé i veřejné cíle. Ať už mluvíme o vládním webu, stránkách Českých drah nebo o samotném úřadu, který má s těmito bezpečnostními riziky bojovat. Jak vážně byly poslední útoky?

HostemPtám se jábyl ředitel Odboru kontroly Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Tomáš Krejčí.

Ministr vnitra Vít Rakušanujišťuje, že kybernetické útoky z posledních dnů žádné větší škody nenadělaly. Citlivá data prý hackeři nezískali. Přesto je na místě se ptát, jestli se nemá Česko připravit na další podobné akce.

NÚKIB na zvýšené riziko kyberšpionáže a kyberútoků ze strany ruských hackerů v souvislosti se situací na Ukrajině upozorňoval na konci ledna, poté opětovně na konci února - tedy ještě před invazí na Ukrajinu. Ostatně, k posledním kyberútokům se přihlásila právě ruská hackerská skupina Killnet.

Jaké následky za sebou útok zanechal? A jak obecně jsou uživatelé v Česku zvyklí chránit se proti hrozbám na internetu?---

Ptám se já.Podcast Seznam Zpráv. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte naSeznam Zprávách, poslouchejte naSpotify, vApple Podcastsa dalších podcastových aplikacích nebo naPodcasty.cz.

Archiv všech dílů najdetetady, ostatní podcasty Seznam Zprávtady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem#ptamsejanebo na e-mailaudio@sz.cz.