Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Ptám se já

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Musíme počítat s tím, že se zvýší teplota. Se všemi důsledky, říká klimatolog Huth

Play

Poslechněte si podcast

22. 7. 2021

24 min

Za dva dny to bude právě měsíc od chvíle, kdy jižní Moravou prošlo ničivé tornádo. A svět se potýká i s dalšími extrémními projevy počasí. Od skoro padesátistupňových veder v Kanadě a v části Spojených států amerických, která vyústila v rozsáhlé požáry, až ke katastrofálním záplavám v severozápadní Evropě a nejnověji tisícileté vodě v Číně

Měli bychom si zvyknout, že současný extrém je zítřejší norma? A do jaké míry zvládneme tragické důsledky klimatické změny odvrátit nebo alespoň zmírnit? Kolik času máme na to, připravit se na život s následky klimatické změny? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu Ptám se já klimatolog Radan Huth, ředitel Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR, který působí na Katedře fyzické geografie a geoekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Mimo jiné řekl: „Musíme počítat s tím, že do budoucna se zvýší teplota. Se všemi důsledky. Budou extrémní vlny veder a budou více časté. Ano, dá se očekávat, že déšť, projevy bouřek budou silnější.“

Poslechněte si celý rozhovor v podcastu Ptám se já.

- - - 

Ptám se já. Podcast Seznam Zpráv. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte na Seznam Zprávách, poslouchejte na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #ptamseja nebo na e-mail audio@sz.cz.

Popis podcastu

Rozhovory Marie Bastlové, Veroniky Sedláčkové a Kristiny Cirokové na Seznam Zprávách. Zásadní a přímé otázky na politiky, úředníky i ekonomy. Zkrátka na všechny, kteří jsou u moci a rozhodují.