Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Hřib: V Praze čekají desetitisíce uprchlíků. Hrozí, že jim postavíme ghetto

Ptám se já

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Hřib: V Praze čekají desetitisíce uprchlíků. Hrozí, že jim postavíme ghetto

Obrázek epizody Hřib: V Praze čekají desetitisíce uprchlíků. Hrozí, že jim postavíme ghetto

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

20 min

Česko má problém zvládnout některé uprchlíky z Ukrajiny. Stovky se jich už několik dní tísní například na pražském Hlavním nádraží, kde přespávají i ve vlacích nebo na holé zemi. Včetně dětí. Co s tím?

HostemPtám se jábyl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Podle primátora Prahy Zdeňka Hřiba je situace v hlavním městě vážná. I proto město od středy staví dočasné ubytování ve stanech pro 150 osob s hygienickým zázemím. Podle Hřiba ubytovací kapacity města došly a jde o poslední možnost. Situace na hlavním nádraží je podle něj dokonce za hranou důstojné péče.

Dle ministra vnitra Rakušana by měla stanové městečko provozovat Správa uprchlických zařízení ve spolupráci s magistrátem a romským neziskovým sektorem. Hlavní město totiž nyní řeší problém zejména s romskými uprchlíky, u kterých není jasné, jestli mají kromě ukrajinského i maďarské občanství. Policie má proto už od příštího týdne přísněji kontrolovat, jestli mají příchozí v pasech razítko z ukrajinských hranic.


Policejní kontroly ale podle všeho Praze příliš neulehčí a proto by podle jejích představitelů měla vláda nastavit systém přerozdělování uprchlíků mezi regiony.

Proč k němu vláda nepřistoupila dříve? A jak dramatická je situace v hlavním městě?

---

Ptám se já.Podcast Seznam Zpráv. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte naSeznam Zprávách, poslouchejte naSpotify, vApple Podcastsa dalších podcastových aplikacích nebo naPodcasty.cz.

Archiv všech dílů najdetetady, ostatní podcasty Seznam Zprávtady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem#ptamsejanebo na e-mailaudio@sz.cz.

Popis podcastu

Rozhovory Marie Bastlové a Veroniky Sedláčkové na Seznam Zprávách. Zásadní a přímé otázky na politiky, úředníky i ekonomy. Zkrátka na všechny, kteří jsou u moci a rozhodují.