Hřib o kauze Dozimetr: Piráti v tom nejedou. Ale jsou linky na STAN, ODS a ANO

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Hřib o kauze Dozimetr: Piráti v tom nejedou. Ale jsou linky na STAN, ODS a ANO

Ptám se já

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Hřib o kauze Dozimetr: Piráti v tom nejedou. Ale jsou linky na STAN, ODS a ANO

Obrázek epizody Hřib o kauze Dozimetr: Piráti v tom nejedou. Ale jsou linky na STAN, ODS a ANO

Poslechněte si podcast

23. 6. 2022

23 min

Pět lidí ve vazbě, 13 obviněných, z nich jeden náhle zesnulý. To je dosavadní bilance kauzy Dozimetr. Ta už zasáhla i českou vládu. Jaké změny ještě čekají pražský magistrát i dopravní podnik, kde k tunelování došlo?

Hostem Ptám se já byl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Kauzu Dozimetr řeší média i česká politické scéna už osmý den. Podezření na tunelování peněz z veřejných zakázek v metropoli kolem bývalého náměstka a šéfa pražských Starostů a nezávislých, Petra Hlubučka už mezitím zasáhlo i vládu. A změny se chystají i v hlavním městě.

Z veřejného života se stahují nejen obvinění, ale i lidé, kteří se s nimi „jen“ zapletli. Toxický je v tomhle směru hlavně bývalý společník nejznámějšího českého zločince Radovana Krejčíře, Michal Redl. Svoje lidi měl, jak vyplývá z dostupných informací, na rozhodujících postech nejen na Magistrátu, ale taky v Dopravním podniku a možná i v jiných městských firmách.

Co se týká Dopravního podniku, ten teď čeká zemětřesení. Všichni, kdo zbyli v jeho úzkém vedení, mají dát funkce k dispozici. Znovu přidělovat se budou na základě výběrových řízení, což zatím nebylo zvykem. Opozice v pražském zastupitelstvu ale vyzývá k rezignaci i představitele magistrátní koalice. Ti se ale brání.

Náměstek primátora a předseda Dozorčí rady Dopravního podniku Adam Scheinherr z Prahy sobě odpovědnost necítí. Odvolává se přitom na dva roky staré trestní oznámení, které osobně předal policii. No a primátor hlavního města Zdeněk Hřib z Pirátské strany slibuje, že Prahu od mafiánských praktik očistí.
 
Dokáže tenhle plán uskutečnit?

---

Ptám se já. Podcast Seznam Zpráv. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte na Seznam Zprávách, poslouchejte na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích nebo na Podcasty.cz.

Archiv všech dílů najdete tady, ostatní podcasty Seznam Zpráv tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #ptamseja nebo na e-mail audio@sz.cz.

Popis podcastu