Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Problémy s penězi bude mít každá pátá domácnost, říká expert

Ptám se já, Marie Bastlová

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Problémy s penězi bude mít každá pátá domácnost, říká expert

Obrázek epizody Problémy s penězi bude mít každá pátá domácnost, říká expert

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

22 min

Většina evropských zemí řeší, jak pomoci lidem, na které tvrdě doléhá zdražování energií a v případě Česka i vysoká inflace, tedy zdražování. Jaký recept na drahotu by doporučili ekonomové?

HostemPtám se jáje zástupce ředitele think tanku IDEA CERGE-EI a poradce ministra práce a sociálních věcí Filip Pertold.


Česká vláda argumentuje, že pomáhá potřebným například zvýšením příspěvku na bydlení nebo růstem životního a existenčního minima. Dnes mají ministři na programu konkrétně rodičovský příspěvek, slevu na poplatníka nebo daňový bonus.

Poslanci hnutí ANO ale chtějí ve Sněmovně zařadit body ke snížení DPH na energie či pohonné hmoty. Pokud se tak nestane, má strana dostatek podpisů na svolání mimořádné schůze. Kromě toho Sněmovna tento týden ve zrychleném procesu podpořila vládní návrh na snížení spotřební daně z paliv - dočasně by měla klesnout o korunu padesát na litr.

Dělá vláda dost, aby pomohla přežít složitou dobu těm nejchudším? A jak velké zdražování nás ještě čeká? Kdo ho ucítí nejvíce?


---

Ptám se já.Podcast Seznam Zpráv. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte naSeznam Zprávách, poslouchejte naSpotify, vApple Podcastsa dalších podcastových aplikacích nebo naPodcasty.cz.

Archiv všech dílů najdetetady, ostatní podcasty Seznam Zprávtady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem#ptamsejanebo na e-mailaudio@sz.cz.