Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody 7. Klinická Ψ: Co je to porucha osobnosti?

Psychologický podcast

Epsy

Osobní rozvoj

7. Klinická Ψ: Co je to porucha osobnosti?

Obrázek epizody 7. Klinická Ψ: Co je to porucha osobnosti?
Play

Poslechněte si podcast

30. 3. 2020

55 min

Tato epizoda je speciální, protože je nahraná hlavně pro studenty psychologie, které nemůžu vyučovat při kontaktní výuce kvůli koronaviru. Proto je delší a o něco víc odbornější než všechny ostatní. Jaké máme poruchy osobnosti? A co to vlastně je? Kdy je osobnost ještě normální a kdy už mluvíme o poruše? A je jednoduché něco takového vůbec diagnostikovat? Tomu se věnuje tato epizoda psychologického podcastu. psychologickypodcast@gmail.com Literatura: Praško, J. (2015). Poruchy osobnosti (Vydání třetí). Praha: Portál. McWilliams, N. (2015). Psychoanalytická diagnóza: porozumění struktuře osobnosti v klinickém procesu. Praha: Portál. MKN10 - https://old.uzis.cz/cz/mkn/index.html Music: www.free-stock-music.com

Popis podcastu

Vítejte u Psychologického Podcastu. Jmenuji se Eva a jsem vězeňská psycholožka. Tento podcast zahrnuje jak obecná témata z psychologie, tak i zajímavosti z praxe. A občas se tu objeví i jako hosté i mí kolegové, kteří vám přiblíží některou z psychologických specializací. Podcast tvořím pro všechny, kdo mají zájem dozvědět se více o lidském chování, myšlení a prožívání.