Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody PP69: Michal Bláha o efektivním státu a eGovernmentu

Proti Proudu

Dan Tržil

Společnost

,

Osobní rozvoj

PP69: Michal Bláha o efektivním státu a eGovernmentu

Obrázek epizody PP69: Michal Bláha o efektivním státu a eGovernmentu

Poslechněte si podcast

26. 3. 2019

55 min

Michal Bláha je úspěšný podnikatel a investor.

Michal začal podnikat ještě před revolucí v roce 1988. Později v roce 1997 spoluzaložil vyhledavač a portál Atlas.cz, ve kterém prostřídal všechny možné funkce vedení. Atlas prodali v roce 2008 investiční společnosti Warburg Pincus, která Atlas.cz začlenila pod Centrum.cz.

Mezitím, od roku 2000 spoluzaložil a aktivně se účastnil projektů MobilJam (mobilní marketing), Cinetik (webová zásilková půjčovna DVD, český Netflix), US startup Vizrea/Webfives (prodán Microsoftu), software house Devmasters s.r.o., cestovatelský server OnTheRoad.To, agregátor inzerátů NoveInzeraty.cz a monitoring zákaznické spokojenosti Feedbando a další.

Od roku 2013 se aktivně zajímá o inovace, eGovernment a efektivitu státní správy. V roce 2016 vytvořil veřejně prospěšné služby HlidacSmluv.cz a HlidacEET.cz, které se později transformovali pod zastřešující HlídačStátu.cz. Hlídač Státu a Hlídač Smluv získali Křišťálovou lupu jako nejlepší projekt roku 2016 a 2017.

Od června 2018 se aktivně účastní o prosazování konceptu Digitální Česko pro Ministerstvo vnitra ČR.

V rozhovoru se dozvíte:

  • Jak začínal s programováním?
  • Vše o Atlasu a jeho prodeji.
  • Co je projekt Hlídač Státu?
  • Problematika eGovernmentu a EET.
  • a mnoho dalších.