Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Proti Proudu

Dan Tržil

Společnost

,

Osobní rozvoj

PP64: Dominik Stroukal o kryptoměnách a budoucnosti peněz

Obrázek epizody PP64: Dominik Stroukal o kryptoměnách a budoucnosti peněz

Poslechněte si podcast

7. 1. 2019

46 min

Dominik Stroukal je český ekonom a jeden z největších expertů na kryptoměny.

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je bývalým ředitelem Liberálního institutu a bývalým prezidentem Ludwig von Mises Institut v ČR a na Slovensku.

Své dosavadní zkušenosti a znalosti prezentuje na vysoké škole CEVRO. Jedním z jeho největších zájmů jsou kryptoměny a tak se stal spolu autorem nejprodávanější knihy v ČR právě na toto téma. Dále Dominik působí jako hlavní ekonom skupiny Roklen.

S Dominikem jsme se bavili nejen o kryptoměnách, ale také o jeho vztahu k ekonomii. Třeba se také konečně dozvíme, co to vlastně je ten Blockchain.

V rozhovoru se dozvíte:

  • Jaká je Dominikova cesta k ekonomii a ke kryptoměnám?
  • Proč používat bitcoin?
  • Proč je vlastně tolik kryptoměn?
  • Jaké jsou vlastně výhody bitcoinu?
  • Nazávěr zjistíme, CO TO VLASTNĚ JE TEN BLOCKCHAIN?

Popis podcastu

Chcete žít dobrý život? Poslechněte si, jak na to. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí?