Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody PP54: Michal Horáček o životní cestě, hodnotách a tvoření

Proti Proudu

Dan Tržil

Společnost

,

Byznys

PP54: Michal Horáček o životní cestě, hodnotách a tvoření

Obrázek epizody PP54: Michal Horáček o životní cestě, hodnotách a tvoření

Poslechněte si podcast

1. 9. 2018

54 min

Michal Horáček je spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent, vystudovaný antropolog a spoluzakladatel sázkové kanceláře Fortuna. V roce 2018 kandidoval na funkci českého prezidenta.

Už z popisu výše je poměrně jasné, že se jedná o člověka s mnoha oblastmi zájmů. Michal Horáček je dle mě jeden z mála, který se dostal na špičku tří rozdílných oborů – umění, podnikání a politika, a stihl toho tolik, co běžný člověk za 3 různé životy.

Michala Horáčka jsem do Proti Proudu pozval, abych pro vás poodkryl zákulisí jeho života a vysvětlil vám, co za těmito úspěchy stojí.

Na začátku rozhovoru s Michalem řešíme jeho život za komunistického režimu. Od vyrůstání, přes vyloučení z vysoké školy, pobyt ve vazbě až po začátek žurnalistické kariéry. Postupně se dostaneme i k jeho zásadním dvěma životním liniím – jedné umělecké a druhé sázkařské.

Shrnout tento rozhovor do několika odstavců je nadlidský úkol, stejně jako shrnout do podcastu život Michala Horáčka. I přesto jsem se o to pokusil. Poslechněte si tento rozhovor plný moudrosti, kterou je nutné si odžít.

V rozhovoru se dozvíte například:

  • co si Michal Horáček uvědomil ve vězení
  • jak rodina ovlivnila jeho politické názory
  • jak se dostal k dostihům a světu sázení
  • proč vystudoval antropologii
  • co mu dala prezidentská kampaň
  • a mnohem, mnohem více