Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Důvody pro zbavení prezidenta pravomocí tu už jsou, připomíná to hru Záskok, říká ústavní právník Kysela - podcast

Prostor X

Čestmír Strakatý, Leila Chadalíková

Zpravodajství

Důvody pro zbavení prezidenta pravomocí tu už jsou, připomíná to hru Záskok, říká ústavní právník Kysela - podcast

Obrázek epizody Důvody pro zbavení prezidenta pravomocí tu už jsou, připomíná to hru Záskok, říká ústavní právník Kysela - podcast
Play

Poslechněte si podcast

14. 10. 2021

32 min

Důvody pro odebrání pravomocí prezidentovi republiky tu jsou, může to být jen dočasné, říká ústavní právník a vedoucí katedry politologie a sociologie Právnické fakulty Univerzity Karlovy profesor Jan Kysela. Je teď jen na politicích, jestli k tomu kroku přistoupí, z právního hlediska by podle Kysely mohli. Přístup k Miloši Zemanovi podle něj ovlivňuje i přehnaná úcta, kterou k funkci prezidenta část lidí má, navzdory tomu, kdo prezidentem je a co dělá. Má to víc důvodů a vede k emocionální reakci třeba na právnické otázky spojené s prezidentem.

Popis podcastu

Prostor X je podcast časopisu Reflex, v němž moderátor Čestmír Strakatý zpovídá osobnosti o aktuálních a zajímavých tématech.