Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody KIMcast #36: Flipgrid a další školní sociální sítě

ProjektSYPO

Podcasty SYPO

Osobní rozvoj

KIMcast #36: Flipgrid a další školní sociální sítě

Obrázek epizody KIMcast #36: Flipgrid a další školní sociální sítě

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

27 min

Podle české legislativy mohou děti používat sociální sítě od 15 let. Ve skutečnosti se však s některými sociálními sítěmi setkají daleko dříve, často ještě než začnou chodit do školy. Jak je na takové setkání připravit? Nejlepší bude, když si principy a funkce sociálních sítí budou moci prakticky vyzkoušet v bezpečném prostředí. K tomu můžeme využít Flipgrid a další aplikace (např. Seesaw a ClassDojo), které využívají principy sociálních sítí a přitom mají mhoho užitečných funkcí ke zlepšení výuky. Když se použijí správně, pomohou vám zlepšit i komunikaci s rodiči.

Popis podcastu

Podcasty SYPO pro učitele, ředitele a členy vedení škol, školní správce, ICT koordinátory, metodiky. A nejen pro ně. KIMcasty - novinky z oblasti kyberbezpečnosti a správy ICT ve škole. Ještě více informací a doplňující materiály na https://www.projektsypo.cz/bezpecnost Očima ředitele - praktické zkušenosti a postřehy členů Stálé konference ředitelů SYPO Projekt SYPO přináší systematickou podporu pro všechny učitele a ředitele. Nabízí inspiraci, aktuální informace a zkušenosti. Je realizován NPI a na jeho financování se podílí MŠMT a EU.