Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Struktura DNA! Objev, který lidstvo fascinuje a posouvá dál

Příběhy z kalendáře

Český rozhlas

Historie

Struktura DNA! Objev, který lidstvo fascinuje a posouvá dál

Obrázek epizody Struktura DNA! Objev, který lidstvo fascinuje a posouvá dál

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

17 min

Objev, který všechno změnil. Francis Crick a James Watson oznámili 25. dubna 1953 světu, že objevili strukturu DNA. Zároveň představili její model, dvojitou šroubovici kyseliny deoxyribonukleové, základní stavební kámen pozemského života. Objev zasáhl a změnil snad všechny vědní obory. Dodnes vědu a lidstvo fascinuje a posouvá dál. Kdo byli ti, kteří ukázali DNA světu? Kam až studium DNA dospělo a odkud je možné dnes vzorky DNA získat?

Popis podcastu

Netradičním způsobem představují posluchačům významné osobnosti, objevy, stavby, dějinné události i témata v souvislostech. Kolektiv autorů, který Příběhy z kalendáře pro vaše uši píše, se zaměřuje na zajímavé a málo známé okolnosti týkající se konkrétního tématu a předkládá je formou zábavných příběhů, nikoliv jako lekci z dějepisu. Každý všední den vám tak dvojice moderátorů Tereza Stýblová a Jan Kovařík nebo Jitka Novotná a Jan Čenský nabídne příběh, který chcete slyšet.