Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Katedrála svatého Víta. Chybělo málo a památka zůstala torzem

Příběhy z kalendáře

Český rozhlas

Historie

Katedrála svatého Víta. Chybělo málo a památka zůstala torzem

Obrázek epizody Katedrála svatého Víta. Chybělo málo a památka zůstala torzem

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

19 min

Katedrála svatého Víta byla vysvěcená 12. května 1929. Přitom chybělo málo a památka zůstala torzem. V době národního obrození se národ skládal na Národní divadlo, ale na katedrálu jako by všichni zapomněli. Základní kámen položili už v době Karla IV.. Po staletí nedokončená stavba zažila požár, drancování i dělostřeleckou palbu. Ještě v polovině 19. století se o ní psalo jako o impozantní zřícenině uprostřed hlavního města Čech.

Všechny díly podcastu Příběhy z kalendáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Netradičním způsobem představují posluchačům významné osobnosti, objevy, stavby, dějinné události i témata v souvislostech. Kolektiv autorů, který Příběhy z kalendáře pro vaše uši píše, se zaměřuje na zajímavé a málo známé okolnosti týkající se konkrétního tématu a předkládá je formou zábavných příběhů, nikoliv jako lekci z dějepisu. Každý všední den vám tak dvojice moderátorů Tereza Stýblová a Jan Kovařík nebo Jitka Novotná a Jan Čenský nabídne příběh, který chcete slyšet.