Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jerome Klapka Jerome. Druhé jméno dostal na počest rodinného přítele

Příběhy z kalendáře

Český rozhlas

Historie

Jerome Klapka Jerome. Druhé jméno dostal na počest rodinného přítele

Obrázek epizody Jerome Klapka Jerome. Druhé jméno dostal na počest rodinného přítele

Poslechněte si podcast

2. 5. 2022

18 min

Čtenáři ho znají jako autora románu Tři muži ve člunu. Jerome Klapka Jerome se narodil 2. května 1859 v Anglii do chudé rodiny kazatele. Druhé jméno Klapka dostal na počest rodinného přítele a maďarského generála. Brzy mu zemřel otec i matka a protloukal se životem jako zaměstnanec železnice, učitel nebo kočovný herec. Časopisecky vydávaný román Tři muži ve člunu (o psu nemluvě) mu přinesl úspěch a peníze. Napsal celkem 49 knih a divadelních her.

Popis podcastu

Netradičním způsobem představují posluchačům významné osobnosti, objevy, stavby, dějinné události i témata v souvislostech. Kolektiv autorů, který Příběhy z kalendáře pro vaše uši píše, se zaměřuje na zajímavé a málo známé okolnosti týkající se konkrétního tématu a předkládá je formou zábavných příběhů, nikoliv jako lekci z dějepisu. Každý všední den vám tak dvojice moderátorů Tereza Stýblová a Jan Kovařík nebo Jitka Novotná a Jan Čenský nabídne příběh, který chcete slyšet.