Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Emil Holub. Cestovatel, který přivezl do Čech celou africkou domorodou vesnici

Příběhy z kalendáře

Český rozhlas

Vzdělání

Emil Holub. Cestovatel, který přivezl do Čech celou africkou domorodou vesnici

Obrázek epizody Emil Holub. Cestovatel, který přivezl do Čech celou africkou domorodou vesnici

Příběhy z kalendáře

Poslechněte si podcast

Dnes

18 min

Narodil se 7. října 1847. Když si v dětství přečetl africké zápisky britského cestovatele Davida Livingstona, chtěl probádat neznámé vnitrozemí Afriky stejně jako on. A svůj sen si splnil. Došel až k Viktoriiným vodopádům a jako první na světě podrobně zmapoval jejich okolí. Prozkoumal východní okraj pouště Kalahari, plavil se po řece Zambezi a ubránil se bojovnému kmeni Mašukulumbů. Jeho žena Růžena rozhodně nebyla přísná semetrika z filmu Jára Cimrman ležící, spící.

Všechny díly podcastu Příběhy z kalendáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .

Popis podcastu

Netradičním způsobem představují posluchačům významné osobnosti, objevy, stavby, dějinné události i témata v souvislostech. Kolektiv autorů, který Příběhy z kalendáře píše, se zaměřuje na zajímavé a málo známé okolnosti týkající se konkrétního tématu a předkládá je formou zábavných příběhů, nikoliv jako lekci z dějepisu.

Všechny díly podcastu Příběhy z kalendáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .