Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Eiffelova věž. Ikona, která navždy změnila panorama Paříže

Příběhy z kalendáře

Český rozhlas

Historie

Eiffelova věž. Ikona, která navždy změnila panorama Paříže

Obrázek epizody Eiffelova věž. Ikona, která navždy změnila panorama Paříže

Poslechněte si podcast

6. 5. 2022

18 min

Dnes si připomínáme stavbu, která vnesla to architektury nový prvek technických staveb ve veřejném prostoru. Jako součást světové výstavy v Paříži byla jejími návštěvníky obdivovaná, ale obyvateli Paříže z počátku zatracovaná. Ať jste totiž v Paříži kdekoli, při výhledu ji máte stále před očima. Svého času to byla nejvyšší stavba na světě a tento primát si udržela dlouhých 41 let, než ji překonal Chrysler Building v New Yorku.

Všechny díly podcastu Příběhy z kalendáře můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Netradičním způsobem představují posluchačům významné osobnosti, objevy, stavby, dějinné události i témata v souvislostech. Kolektiv autorů, který Příběhy z kalendáře pro vaše uši píše, se zaměřuje na zajímavé a málo známé okolnosti týkající se konkrétního tématu a předkládá je formou zábavných příběhů, nikoliv jako lekci z dějepisu. Každý všední den vám tak dvojice moderátorů Tereza Stýblová a Jan Kovařík nebo Jitka Novotná a Jan Čenský nabídne příběh, který chcete slyšet.