Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Michal Krause

Příběhy fotek

Vojta Hurych a Žaneta Valentová

Kultura

Michal Krause

Obrázek epizody Michal Krause

Poslechněte si podcast

30. 7. 2019

45 min

Michal Krause fotografuje divokou přírodu po celém světě. Má rád minimalismus a jednoduchost ve fotografii, technice i životě. Necestuje za konkrétním snímkem, naopak se rád nechává přírodou překvapit. Lépe se cítí v roli pozorovatele než hybatele, který scénu nějakým způsobem utváří, a nejúžasnější jsou pro něj ty momenty, kdy jej zvířata akceptují jako přirozenou součást svého okolí.

S fotoaparátem navštívil čtyři kontinenty a řadu biotopů od hor přes severské pláně, lesy mírného pásma až po tropické deštné pralesy. V roce 2017 spoluzakládal prestižní fotografickou soutěž Czech Nature Photo a v obou prozatím proběhlých ročnících předsedal porotě. Jeho fotografie uspěly v Czech Press Photo 2015 nebo v mezinárodních soutěžích Widlife Photo Contest 2017 a Windland Smith Rice Awards 2018.

WEB: https://www.michalkrause.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/michalkrause.1
INSTAGRAM https://www.instagram.com/mkrause/

V rozhovoru se dozvíte například:
Jak financuje své zahraniční cesty?
Kde nejraději fotí?
Existuje ve wildlife fotografii nepsaná etika?
Manipuluje fotografie?
Co ho baví na fotodokumentaci vlastní rodiny?
Jaké jsou jeho další projekty?

Příběhy fotek je podcast, ve kterém vám představíme všechny fotografy, kteří se zapojili do dobročinného projektu – online galerie Příběhy fotek. Primárně vychází jako video.

Více informací najdete na webu http://www.pribehyfotek.cz/detail/19/rozhovor-s-michalem-krausem