Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Press klub

Frekvence 1

Společnost

Letadla Boeing 737 MAX se mohou objevit v našem vzdušném prostoru, ale bez cestujících, řekl v Press klubu Vítězslav Hezký

Play

Poslechněte si podcast

14. 3. 2019

08:34

Exkluzivní hosté každý den na Frekvenci 1! Lidé, o kterých se mluví nebo mluvit bude! Poslouchejte další epizody v aplikaci Youradio Talk.

Automatický přepis podcastu

Frekvence 1 pressklub Luboš procházka a host host empress Kubo rádia Frekvence 1 je mluvčí úřadu civilního letectví Vítězslav Hezký dobrý den dobrý den vítejte v pressklubu z časových důvodů dnes po telefonu máte toho hodně Hned na úvod se zeptám kolik jste toho nespal v posledních hektických hodinách kdy Boeing b737 Max dostali od Evropské unie z bezpečnostních důvodů stop Která se týká i našeho vzdušného prostoru Ten dotaz je trošku To by jel a můžu říct že mám mnoho těch hodin nebylo ale není to tak nějaký úplně velký rozdíl oproti normálu Ptám se protože tiskový mluvčí má velkou zodpovědnost proto mě to zajímalo americký Federální úřad pro letectví stále tvrdí že tyto stroje jsou provozuschopné Evropská unie si myslí něco jiného a má strach o lidi vy se musíte řídit nařízením suny je přesto není v tom všem teď takový zmatek Možná se může zdát že v tom zmatek je na druhou stranu My jsme opravdu součástí Evropské unie to znamená přebíráme TONAprogram na zádech a Předpokládáme že jak jeden úřad taky druhý úřad mají příslušné informace si prý nějakým způsobem pracujících ten americký se k tomu přestupek to musíš protože kontaktu s provozovatelem a s výrobcem s boeingem přímo na preventivní opatření Tak jak to vlastně historickém emergence 1900 na zázvoru bezpečnosti přistupovat k tomuto kroku který ještě není jednoduchý takové rozhodnutí jestli Dovolíte technický dotaz přichází od unie datovou schránkou nebo někdo zavolá k vám na úřad jak to vlastně probíhá včera Mám to ve Francii a možná trošku časový rámec pro posluchače Já bych se ozvu jenom ale jak teď to funguje My jsme se to za tu informaci ze strany neoficiálně dozvěděli že tak kolem 18:00 hodiny Kdy přišel emailovou cestou na kontaktní adresu Moc se o tom že bude vydáno dne What is a jestli chceš říkat zachování letové způsobilosti nevydávají na speciálních strankteré spravuje Elsa a ten potom Musíme k obědu cirka kolem 18:30 18:45 to chvilku už byl potom dostupný všem veškeré veřejnosti včetně provozovat svou činností je od 20:00 hodin našeho času v úterý jenom je to takový který v něm informování ten pak posíláte našim letišti nebo letiště se dívají na vaše stránky jak to pak probíhá dál No on ten pokoj je směrován provozu nebo sněhu adresa na tom které musejí oni zdravotní Vraťte mi co jsi mi s vámi vlastně vůči provozovateli které mají tento tl5 je to znamená Oni mají nastavený systém kde tyhle ty příkazy sledují a podle nich se potkávají co znamená z důvodu mě ztrapnila vlastní urychlení mi potom už nemusíme ty příkazy přebírat Oni jsou okamžitě aplikovatelné provozovatel si zajistí jejich plnění pod dozorem A to že opravdu naten příkaz konkrétního směřována u nás teda na společnost SmartWings se kterou jsme byli v kontaktu jelikož to jiný provozovatel těch titulů v České republice a k tomu ještě na závěr eseje Siberica denní krém vlastně Romana na provozovatele 3D mít ten provoz zakazuje tento problém vlastní jaké do Evropské unie tak nevím území tak potom i pro lety z Evropské unie každopádně vydávala je standardní postupy na standardních informačních pocit reset civilním letectví používají Co znamená i příslušné složky s tím dostali a měli oni informaci C1 Vítězslav hezký Frekvence 1 pressklub každý den aktuální host když se čistě náhodou v našem vzdušném prostoru přihlásí b737max co s tím budou naše úřady dělat opět v 8 nastavení dneska Postupně jsme byli v kontaktu ne jenom s provozovatelem ale samozřejmě i se službou řízení letového provozu jako poskytovatele služeb batoletetomu telefonu poskytne běžné služby tak jako jakémukoliv jinému letadlo a předávání informaci o tom že teda ten typ se tam objevil na nás potom je abychom posoudili jestli se objevil opravné nebo neoprávněně protože ten příkaz k lidem tak to mě a on tam a jednou venku a jsou výjimkou jsou technické přelety mimo obchodní leteckou dopravu bez cestujících do míst kde by není potom Byly provedeny činnosti ať už údržbářské nebo nějaké v souladu s případnými dalšími informacemi to znamená můžu dát informaci že vlastně hypoteticky i prakticky se může v našem ten prostor nebo v evropském prostoru objevitel letoun tohoto typu A on mi ještě možná tvůj Samos Tygr a pěkný vzhled a jiných zemích nebo z jiných důvodů a je to víceméně když máme důvodné podezření že je nějaký buďto bezpečnostní problém a nebo že to letadlo samotné mámbezpečnostní lanko na třeba ztráta komunikace a tak dál a tak dál tuto chvíli by se to nestalo a technických přeletech je tady možné že se v našem vzdušném prostoru pokud bude mít povolení objeví Boeing 737 MAX znamená to i třeba pro společnost SmartWings která musela zanechat zahradě umýt že bez lidí budou moci přiletět domů ten výklad který dáváme Mia který podle našeho názoru je v souladu s tím příkazem tak je takový že ano že ta možnost je a jenom společnosti vlastně kterou kterou destinaci nebo kde v případě že činnosti Byly provedeny Co znamená je možné že budou předloženy k nám do Prahy za podmínek které jsem si to možné je tady nějaké riziko pravděpodobné V případě těchto Boeingu to fakt musí posoudit technici samozřejmě buňky bez cestujících je ta lepší varianta přesto pokud budou moci létat bez cestujících v tom případě ale mohou být také riziko když pro méně lidí mohl by to ale ten důvod je jediný a je to že vlastně v tuto chvíli je příkaz také Kevintak je prezentován z důvodu bezpečnosti jako jako vlastnit robotnikov tuhle tu chvilku ale tested jsem celý systém na cestě nastaven na tom že nefunguje na spekulacích Alena informací a za to jak to znamená jak já za také v tuto chvíli pravděpodobně vyhodnocují že příslušná data a nějakým způsobem se Polní zachovají mi před potom nejbližší době až budou nějaké informace které pravděpodobně budou vycházet iz toho šetření je to je poslední události takže budou k tomu na nejbližší technické podmínky které vlastně já zas to musím nějakým způsobem zmiňuje že jako prostě vida No a právě tam užijte vy s tvým ti to přivezu je z toho důvodu aby na těch letadlech mohli případně v technickém modifikace nebo nějaká činnost provedena v těch ordinacích a které jsou kluk převlečený a je to možná z toho důvodu je tam vlastně zamýšlený i tenhle ten technický přehled ale je to opravdu v tom příkazu Je zmínek o jídlerána maximálně tři úseky tohle to nemůže být prostě obchodního dneska doprava nadále provozována to nejde říká mluvčí úřadu civilního letectví Frekvence 1 pressklub každý den aktuálního co mají dělat Airlines Boeing 737 MAX a teď se bavíme o České republice ale zároveň možná naznačit jak to může být v zahraničí Oni tady musí stát na nějakém letišti pokud se nedostanou do cílové destinace tam se za to musí platit poplatek to jde za unie nebo za tou aerolinkou tohleto kluku Předpokládám že to půjde zatím provozovatelem jakým způsobem i to bude mít nastavenou dá nějaké případné další vyrovnání bude požadovat po někom jiném Tak to je samozřejmě riziko provozovatele láskou v tuto chvíli i když je to provozní v tak to řekni že provozovatelé pokud jde o Úřad civilního letectví kvůli současné situaci jsou nějak posílené směny nebo jedete v nějakém standardním režimenergym se asi nedá nazývat dokončuje standardní Protože opravdu Ty poslední dny jsou trošku hektické na druhou stranu jedeme podle standardních postupů vyhodnocení informace tak jak je máme A nebo ty prvotní informace jsou opravdu získává hlavně Evropská agentura mi vlastně potom Prosím chci údaj sehnala Mac a prováděl Jen bychom nebo Provádíme vlasy bez činnosti také v rámci normálního běžného státního dozoru