Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „S favority už si nechodíme jenom pro fotku. Eurobasket u nás uspěl“– Kudláček, Ježdík

Přes Příkop

Zdeněk Haník & Jan Hloch

Sport

„S favority už si nechodíme jenom pro fotku. Eurobasket u nás uspěl“– Kudláček, Ježdík

Obrázek epizody „S favority už si nechodíme jenom pro fotku. Eurobasket u nás uspěl“– Kudláček, Ježdík

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

49 min

Zažívá český basket pouze generační úspěch, nebo už jsou podmínky nastavené tak, že to nebude ojedinělý výkyv? Kdo se v budoucnu stane tahounem reprezentace? Co říkají na vypadnutí národního týmu v osmifinále mistrovství Evropy? Nejen to jsme rozebrali s dvěma basketbalovými insidery, Michalem Ježdíkem a Jakubem Kudláčkem.

Září je ve znamení Eurobasketu 2022, který hostila, jako jedno z pěti měst, také Praha. Jak dokáže takto velký turnaj pomoci domácímu sportovnímu prostředí? Jak velká byla návštěvnost turnaje a využila se kapacita největší haly v Praze naplno? Vnímají po loňských úspěších vypadnutí českého družstva v rané fázi play-off jako zklamání? Kde vidí silné a slabé herní stránky našeho týmu a stoupá stále jeho kvalita? Byl letošní turnaj last dance pro nynější domácí generaci?

Jakub působí jako mezinárodní skaut v NBA týmu Charlotte Hornets, který patří Michaelu Jordanovi, takže jsme na chvíli opustili české hranice a rozebrali celosvětový basket. Jak celkově Tomáš Satoranský uspěl v nejprestižnější lize světa a jakou roli v tom sehrál jeho týmový duch? Jsou českým hráčům dveře za oceán otevřeny? Proč basketbalové prostředí produkuje málo individuálně založených hráčů? Jak pracují trenéři s hvězdami? My už nyní vítěze Eurobasketu známe, ale koho si naši hosté v době natáčení tipli na zlato? Trefili se?

Dozvíte se v novém díle! Nezapomeňte nás sledovat na Instagramu.

Popis podcastu

Podcast překračující hranice sportu. Místo, kde se nebojíme otevírat kontroverzní témata a polemizovat s našimi hosty. S trenéry a dalšími osobnostmi rozebíráme do hloubky sportovní zákulisí.