„ODM je zážitek na celý život. I děti mohou vyprodat stadiony“ – Filip Šuman

Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „ODM je zážitek na celý život. I děti mohou vyprodat stadiony“ – Filip Šuman

Přes Příkop

Zdeněk Haník & Jan Hloch

Sport

„ODM je zážitek na celý život. I děti mohou vyprodat stadiony“ – Filip Šuman

Obrázek epizody „ODM je zážitek na celý život. I děti mohou vyprodat stadiony“ – Filip Šuman

Poslechněte si podcast

23. 6. 2022

47 min

Kdo zažil, je nadšený, kdo nezažil, možná ani neví, že se taková akce koná. Olympiáda dětí a mládeže je každoročně jedna z největších sportovních akcí v ČR a má zásadní dopad na mládežnický sport. Jak se ze závodů dětí podařilo udělat akci s celospolečenským rozměrem, kterou v přímém přenosu vysílá Česká televize a vyprodává stadiony?

ODMkou za 19 let existence prošla spousta špičkových olympioniků jako jsou Ester Ledecká, Markéta Davidová nebo Pepa Dostál – je hlavním cílem akce vychovávat budoucí hvězdy, nebo jde hlavně o motivaci a životní zážitek, co si s sebou člověk nese, ať už se rozhodne pro sportovní nebo jinou kariéru? Kolik sportovců se účastní a jak náročná je každoroční organizace? Je Olympiáda dětí a mládeže unikátní projekt v ČR, nebo existuje něco podobného za hranicemi?

Kromě ODM jsme probrali i další akci, která nás čeká velmi brzo – Světové hry v americkém Birminghamu. O Světových hrách se říká, že je to olympiáda neolympijských sportů. Co všechno bude v červenci na programu? Jak velká bude česká výprava? Uvidíme někdy na olympiádě závodění s drony jako je tomu tady?

 Nezapomeňte nás sledovat na https://www.instagram.com/presprikop/

Popis podcastu