Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak“ – Vilém Franěk

Přes Příkop

Zdeněk Haník & Jan Hloch

Společnost

,

Sport

,

Zdraví

„Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak“ – Vilém Franěk

Obrázek epizody „Hokej jako národní sport? Stačí pár kroků a bude to jinak“ – Vilém Franěk

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

49 min

Co rozhoduje o popularitě sportů? Tradice, hráčská základna, ale i umění komunikovat. Proč jsou některé nové sporty všude, zatímco zaběhlé svazy vyklízí mediální prostor? Zajímá se nejmladší generace o sportovní výkony nebo jí jde hlavně o autentické příběhy a lidi? Může se proslavit i sportovec, který nikdy nic velkého nevyhrál? Proč stačí pár kroků, aby hokej ustoupil z dominantní pozice v médiích a nahradil ho úplně jiný sport?

Do podcastu jsme si pozvali Viléma Fraňka, vystudovaného doktora, který ale pacienty vyměnil za publika a místo lékařských zpráv sepisuje nápady na marketingové kampaně. Kromě toho také s týmem nadšenců rozjel Univerzitní hokejovou ligu a stojí v pozadí legendární Mikýřovi úžasné pouti internetem.

Kdo v českém sportu zvládá komunikaci na jedničku, a kdo riskuje, že o jeho sport nebude za pár let zájem? Jakou práci dá přilákat tisíce diváků na univerzitní zápasy kluků, kteří se rozhodli nevěnovat hokeji profesionálně?

Poslechněte si a dejte nám vědět, jak se vám díl líbil.