Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Klement Lukeš, slepý organizátor českého samizdatu

Klement Lukeš, slepý organizátor českého samizdatu

Obrázek epizody Klement Lukeš, slepý organizátor českého samizdatu

Poslechněte si podcast

4. 11. 2021

23 min

Před pětadevadesáti lety se narodil Klement Lukeš – muž, který od dětství neviděl, přesto dokázal po roce 1978 zorganizovat fungující síť výroby a distribuce samizdatových publikací. A nejen to: zakázané knížky dokonce nechával nahrávat a nahrávky posílal zrakově postiženým. V pořadu Portréty ho připomenou Petra Loučová a David Hertl.

Popis podcastu

Portréty osobností známých i méně známých. Kronika dvacátého století viděná skrz osobní příběhy politiků střední Evropy, ale i lidí politikou zasažených.

Všechny díly podcastu Portréty můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .